Změny v cenách energií a služeb v Praze od r. 2020

Vodné a stočné - vodné a stočné v Praze zdraží z nynějších 89,66 Kč za m³ na 94,09 Kč za m³ (cena je uvedena včetně DPH), tj. růst o 4,9 %. Více na stránkách PVK, a.s.
El. energie - Ceny silové složky el. energie se v závislosti na dodavateli mohou zvýšit až o 10 %, zvyšuje se také regulovaná složka ceny el. energie, a to v Praze přibližně o 0,3 %. U el. energie tvoří regulovaná složka přibližně 55% z výsledné ceny.
Teplo - průměrná cena tepla se zvyší o cca. 4,5 %, nicméně vzhledem k snížení sazby DPH z 15 na 10 % tak ke zvýšení cen prakticky nedojde a ceny pro rok 2020 zůstanou na úrovni r. 2019. Více na stránkách PT, a.s.
Plyn - Ceny neregulované složky plynu závisí na dodavateli plynu, v r. 2020 se zatím neočekává zvýšení cen, zvyšuje se však regulovaná složka ceny plynu, konkrétně v Praze přibližně o 4,72 %.. U plynu tvoří regulovaná složka přibližně čtvrtinu z výsledné ceny.
Odvoz odpadu - poplatek za odvoz domovního odpadu se zvyšuje o 30% oproti současné výši poplatku. Podrobnosti naleznete v našich aktualitách.
Daň z nemovitých věcí - V některých Městských částech v Praze se zvýší daň z nemovitých věcí, a to až o 100%. Podrobnosti naleznete v našich aktualitách.

Spravujeme

249

objektů. Máme toho dost,

ale baví nás to.

Staráme se o

4 547

bytových i nebytových

jednotek.

Pracuje u nás

9

zaměstnanců. Zbytek

dodavatelů vybíráme pečlivě.

Jsme na trhu už

30 let

Od roku 1992. Jsme firma

s tradicí a odpovědností.